Tábor vznikol koncom septembra tohto roka. Vynútila si to situácia. Jednak stúpol počet utečencov zo Sýrie či Iraku, ktorí cez Maďarsko a naše územie smerovali zväčša do Nemecka, jednak Česi koncom septembra zaviedli kontroly na slovensko-českej hranici. To spôsobilo, že v prihraničných oblastiach sa objavovalo čoraz viac ľudí z Blízkeho východu.
názov

Vladimír Krčméry: Príčetní ľudia pomáhajú príkladne

V utorok 20. decembra 2022 večer zomrel popredný slovenský epidemiológ a infektológ Vladimír Krčméry. Mal 62 rokov. Podľa medializovaných informácií mal obojstranný zápal pľúc. Len pár dní pred smrťou stále pomáhal tým, ktorí to najviac potrebovali. Reportáž je z utečeneckého tábora v Kútoch, ktorý napriek svojim zdravotným problémom neustále navštevoval. Fotografie nie sú aranžované.
autor

Boris Németh

profesionálny fotograf, Týždeň
Fotografiu študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde v roku 2011 ukončil doktorandské štúdium. V súčasnosti na škole pôsobí ako externý pedagóg reportážnej fotografie. Vystavoval na Slovensku aj v zahraničí. Od roku 2006 je fotografom v časopise .týždeň. borisnemeth.com