Návštevu Svätého Otca v bratislavskom Dóme svätého Martina, mohla verejnosť sledovať na veľkoplošnej obrazovke na Rudnayovom námestí. Priestoru dominuje socha Antona Bernoláka, slovenského rímskokatolíckeho kňaza a jazykovedca.
názov

Pápež František na Slovensku

Hlava katolíckej cirkvi navštívila Slovensko na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej. Pápež Fratišek počas štvordňovej návštevy absolvoval stretnutie s veriacimi v Bratislave, Prešove, Košiciach a v Šaštíne, kde na záver celebroval omšu na otvorenom priestranstve v blízkosti Baziliky Sedembolestnej Panny Márie.
autor

Matej Kalina

profesionálny fotograf, News and Media Holding a.s.
Matej Kalina (1978) je slovenský fotoreportér, ktorý vo svojej tvorbe primárne dokumentuje momenty každodenného života. Fotografii sa začal aktívne venovať na univerzite pod vedením umeleckého fotografa Fera Tomíka. Na dráhu profesionálneho fotografa nastúpil vo vydavateľstve 7 Plus, kde takmer jednu dekádu viedol oddelenie fotoreportérov. Neskôr sa podieľal na formovaní vizuálneho oddelenia nového vydavateľského domu News and Media Holding, ktorého je aktívnym členom. Jeho reportážne fotografie pravidelne publikujú periodiká Plus 7 dní, Život, Trend, Plus 1 deň, Šarm, Zdravie, Dobré jedlo a ďalšie. Vo voľnej tvorbe inklinuje k sociálnemu dokumentu, v ktorej sa podľa vlastných slov snaží o záznam neskreslenej reality tak, aby vytvoril divákovi priestor na vlastný názor. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení SLOVAK PRESS PHOTO a Czech Press Photo.